Tanagra
Heavenly Chaos
Uitverkocht
Heavenly Chaos dankt zijn naam aan het feit dat het geen “voorbedachte” wijn is. Het principe is simpel, merlot is de basis en deze wordt aangevuld met wat (eventueel) over is in de vaten nadat de andere wijnen zijn gebotteld. “Chaos” slaat op deze aparte werkwijze, waardoor de samenstelling van de wijn ieder jaar anders is. Ter illustratie, jaargang 2017 was een blend van merlot, cabernet sauvignon en cabernet franc, terwijl de huidige jaargang (2018) een single vineyard merlot is.
Het woord “Heavenly” is een verwijzing naar het resultaat: een heerlijke, zijdezachte wijn. De Tanagra Heavenly Chaos geurt heerlijk naar gestoofd donker fruit, waaronder pruimen en kersen. Daarnaast heeft de wijn tonen van geroosterde koffiebonen, vanille en specerij. In de mond zijdezacht, met rijpe donkere fruitaroma’s en een hint van laurier. De afdronk is lang en intens. Vergeleken met de andere Tanagra wijnen is de Heavenly Chaos ietwat lichter van stijl, vanwege het gebruik van merlot en omdat de druiven iets eerder geplukt worden. Heerlijk om nu van te genieten of de aankomende 7 jaar.
Extra informatie
| Druivenras |
Merlot |
|---|---|
| Houdbaarheid |
enkele jaren |
| Kleur |
rood |
| Land | |
| Serveertemperatuur |
16-18° C |
| Smaak |
soepel |
| Wijnhuis |
Tanagra |
| Eenheid |
Fles ,Doos (6 flessen) |
| Alcoholpercentage |
13 |
Gerelateerde producten
Chateau Peyrelongue Grand Cru Saint-Emilion
Fles €18,95 / Doos €108,00
Selecteer opties
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Eenheid
FlesDoos (6 flessen)
Domaine de Peyrelongue Grand Cru Saint-Emilion,klassiek gemaakte Saint-Emilion met impressies van eiken door houtlagering en een sappige, door de merlot gedomineerde smaak. Fijn en fris karakter.De druiven worden met de hand geoogst, na de vergisting van ongeveer 3 weken in stalen tanks rijpen de wijnen minimaal 12 maanden op barriques, die elk jaar voor 10% vernieuwd worden. Voor de botteling wordt geklaard met eiwit.
Francis Coppola Claret Diamond Collection
Fles €20,95 / Doos €120,00
Selecteer opties
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Eenheid
FlesDoos (6 flessen)
Claret 'Diamond Collection'
Zoete geur, rijpe bosbessen en laurier, kruidig en zwoel, gepolijst en soepel, met een fluwelen afdronk. Krachtige rode wijn. Heerlijk bij lamsvlees, pasta met vleessaus, grove paté en belegen kazen. Awards: Oogstjaar 2016 - 91pt (Wine Enthusiast) Oogstjaar 2016 - 91pt (Wine Spectator)GAMLA
Sangiovese
De wijn heeft een aroma van rijpe bessen, gedroogde bloemen, sinaasappel, specerijen en houtnuances. Hij heeft een volle smaak met een mooi, complex karakter.
Over het wijnhuis Golan Heights Winery
De wijnen van Golan Heights Winery zijn producten afkomstig uit de Golanhoogte (Israëlische nederzetting). Zoals overal ter wereld in de beste wijngebieden, draait alles om het "terroir", de combinatie van ondergrond en klimaat, ook bij Golan Heights Winery. Hoewel het in de omgeving van origine een warm klimaat betreft, worden de wijngaarden van dit wijnhuis, door de hoge ligging toch aangemerkt als "cool climate". Dit, in combinatie met de vulkanische ondergrond, maakt dat hun wijnen tot de top van de wereld behoren.Rioja Muga
Reserva
Fles €27,10 / Doos €161,70
Selecteer opties
Dit product heeft meerdere variaties. Deze optie kan gekozen worden op de productpagina
Eenheid
FlesDoos (6 flessen)
Rioja Muga Reserva,kastanjebruin van kleur. Rijk en zacht aroma van fruit en vanille. Complexe ontwikkelde smaak, zachte tannines, licht tabak, gekonfijt fruit en ceder, zeer toegankelijk met een milde afdronk.Na gisting op grote houten vaten ondergaat de wijn een rijping van 24 maanden in barriques van Frans en Amerikaans eiken. Klaring via vers eiwit, de wijnen worden niet gefilterd. Dit alles zorgt voor het authentieke karakter, waar Muga om bekend staat. De wijnen worden niet gefilterd. De flessen blijven nog minimaal 12 maanden in de kelder bewaard.